مرکز آموزش مجازی
۱۴۰۱/۴/۶
تعاريف و اهداف آموزش مجازي

يادگيري الكترونيكي يكي از انواع آموزش از راه دور است و يكي از انواع تكامل يافته اين نوع آموزش است. 
در واقع حرف e در e-Learning به چگونگي انجام يادگيري (شكلي كه مطالب ذخيره مي شوند ) اشاره دارد كلمه Learning اشاره به ماهيت (محتوا و راههاي كه به مردم در يادگيري كمك مي كند )دارد .
يادگيري الكترونيك امكان انعطاف در دسترسي را در هر جايي ومعمولاً در هرزماني فراهم نموده و امكان مشاركت در از ميان برداشتن مرزهاي زماني و مكاني را مسير مي سازد .
يادگيري الكترونيكي به دو صورت برگزار مي شود:
1-دوره هاي مستقل كه در آن فقط يك يادگيرنده وجود دارد و در آن يادگيري بصورت خود راهنما و بدون تعامل با مربي يا همكلاسي است.
2-دوره هاي كلاس مجازي : اين دوره ها بسيار شبيه يك آموزش چهره به چهره است و ممكن است بصورت همزمان (آنلاين ) يا غير همزمان برگزار شود و در اين دوره ها معمولاً تعامل بين يادگيرنده و آموزش دهنده و يادگيرنده ها با همديگر وجود دارد.
يادگيري الكترونيكي آموزشي است كه از طريق اينترنت منتقل مي شود تا اهداف عملكردي انفرادي يا سازماني را تامين كند.
يادگيري الكترونيكي موجب تعامل مستمر ميان دانشجويان و نيز در خارج از كلاس درس مي شود.
يادگيري الكترونيكي محيط هاي ناهمزمان ((ASYnchronous نظر پادكست ((Podcosting مباحثه هاي بر خط و امكان يادگيري خودگام (Self-paced learning) را در هر زمان و هر مكان امكان پذير مي سازد .
يادگيري الكترونيكي همزمان (Synchronous) با انواع مختلف تعامل نظير گفتگوي نوشتاري (چت )، ارتباط صورتي زنده (Real-time)، اشتراك گذاري برنامه ، وب كستينگ(Webcasting) ويدئو كنفرانس شناخته مي شوند .
تاریخ به روز رسانی: 1397/10/15
تعداد بازدید: 2518
آدرس:
تلفن:
دورنگار:
رايانامه:
تاریخ بروز رسانی 1401/04/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal